Казкотерапія

Дана методика є спосіб м’яко впливати на характер дитини за допомогою правильної казки, прищеплюючи йому хороші риси і усуваючи капризи. Такі казки пишуть досвідчені психологи: вони можуть бути персоналізованими (де саме ваша дитина проявляє хороші риси характеру) або терапевтичні (де герой схожий на вашу дитину, що дає йому можливість подивитися на себе з боку).

 

Як проходить навчання?

 

Персоналізовані казки – це казки про вашу дитину. У них пропущено місце, щоб розповідаючи казки, мама називала ім’я малюка, додавала в історію додаткові деталі (адреса, імена рідних і т.д.). Все це потрібно для того, щоб дитина сприймала себе як головного героя казки і слухав про своє хорошу поведінку. Після цього він прагне поводитися також і в реальному житті.

Терапевтичні казки – це казки про «малюка, схожого на тебе». У них герой справляється з примхами і страхами, і, щоб не проектувати негативні риси характеру, вони не персоналізуються. Дитина слухає історії про дівчаток і хлопчиків, які «вели себе зовсім як ти сьогодні» і може подивитися з боку, до чого призводить така поведінка. Закінчується будь-яка казка обов’язково добре.

Плюси

Гарантований ефект. Розповівши правильну казку сьогодні, результат можна побачити вже на наступний день!

Виховання без нотацій. Казка про дитину – це найпростіший спосіб м’яко коректувати поведінку дитини, дбайливо формувати його характер і не чинити тиску на особистість.

Можна вирішити безліч проблем. Терапевтична або персоналізована казка здатна допомогти в багатьох ситуаціях. Дитина не прибирає іграшки, ображає інших дітей, гризе нігті, боїться темряви або не відпускає від себе маму? Психологи виділяють десятки ситуацій, які можна виправити казкотерапією.

Мінуси

Діти індивідуальні, одним малюкам подобаються яскраві образи, інші можуть близько до серця прийняти якусь казкову ситуацію або персонажа. Тому варто придивлятися до своєї дитини і пояснювати або злегка змінювати сюжетні повороти, щоб малюк слухав казку без зайвих переживань.