Методика раннього розвитку Глена Домана

Знаменита своїми приголомшливими результатами раннього розвитку дітей, методика Глена Домана досі викликає величезний інтерес  у педагогів, медиків і батьків.

 

Використовуючи унікальну методику стимуляції мозкової діяльності під час активного росту дитини, Глен Доман і його сподвижники протягом декількох десятиліть навчають дітей і батьків, демонструючи блискучі результати. Навчаючись за методикою Домана, юні генії вже до чотирьох років успішно виконують різні за складністю фізичні вправи, володіють музичної грамотою, вміють рахувати і писати, читають вголос і розуміють кілька іноземних мов.

 

Методика Домана заснована на стимуляції центральної нервової системи і мозку дитини за допомогою дотику, зорового і слухового сприйняття. Найбільш ефективно цілеспрямовано впливати на розумові процеси дитини у віці до семи років. Але найпростіше, вважає автор методики, долучити до пізнання і бажанням пізнавати нове і виділяти головне, в перший рік життя, починаючи навчання з самого народження малюка.

 

Серед різних областей знань, Доман віддає перевагу читанню і математиці, не забуваючи також про фізичну і рухову активність дитини.

 

Фізичний розвиток за Доманом становить цілу систему вправ і рухливих ігор з перших днів життя малюка. Рекомендується використовувати комплекс рухів, що зачіпає активну участь всіх м’язи крихти (динамічна гімнастика). Діти, з якими займалися динамічною гімнастикою з народження, за всіма показниками розвитку вже випереджали своїх однолітків. Таким чином, упор на фізичну активність і координацію рухів дитини стимулюють розумовий розвиток, і є хорошим початком активної пізнавальної діяльності малюка.