Методика сюжетно -рольових ігор

Методика сюжетно-рольових ігор – це формат навчання, в якому ігрова активність дітей спрямована на виконання задуму, розвиток сюжету. У віці від 3 років саме гра є провідною діяльністю дитини, через неї можна моделювати відносини між дитиною і дорослим і розвивати здібності малюка.

 

Як проходить навчання?

 

Завдання мами – організувати для дитини таку гру, в якій би був присутній сюжет, були б розподілені ролі, а в самому ігровому процесі розвивалися конкретні навички та вміння. Для початку варто звернути увагу малишак обраною темою. Наприклад, якщо ви плануєте грати в індіанців, то має сенс поговорити про те, хто такі індіанці, коли і де вони жили. Для дитини дуже не тільки чути, але й бачити те, про що йде мова. Саме тому необхідно провести роботу з методичними матеріалами: подивитися зображення і обговорити побачене з мамою. Дитина легше включиться в тематичну гру, якщо в ній будуть використані різні засоби, які посилюють ефект сприйняття (костюми та інші атрибути). Ще цікавіше, якщо такі атрибути народжуються з його безпосередньою участю, можна щось намалювати або сконструювати.

 

До такої гри необхідно підготуватися: зібрати для малюка матеріали для занурення в тему, а також атрибути для гри, заздалегідь продумати сценарій і його розвиваючу складову.

 

Плюси

Гарантована ефективність. Дитина добре засвоює той матеріал, який йому вдалося «прожити», відчути через гру. Таке навчання справляє яскраве враження і ефективно розвиває конкретні навички.

Інтерес малюка. Всі діти люблять грати, тому цей формат занять сподобається кожній дитині.

Оптимально для домашнього навчання. Мама багато часу проводить вдома з дитиною, і сюжетно-рольова гра легко впишеться в повсякденний ритм життя. Грати можна всією сім’єю, в тому числі, з кількома дітьми відразу.

мінуси

 

Для занять, які мають на меті розвиток конкретних здібностей, потрібна підготовка: сценарій, матеріали, продуманий хід навчання.

 

Дана методика набула великого поширення серед педагогів і психологів, які працюють з дітьми 3-6 років.